logo svetle modre

 

 

X. ročník  2018/2019

1. číslo vychází 23. října 

Sněhulák Vločka

VanoceMaruška a Štěpán měli strašně rádi Vánoce a moc se na ně těšili. Jednoho rána se Maruška vzbudila, podívala se z okna a uviděla zasněženou krajinu. Utíkala vzbudit bratra a rodiče Tomáše a Alenu. ,,Mami, venku sněží! Můžeme jít se Štěpánem ven?“ Maminka řekla:,, Můžete, ale prvně musíte posnídat!“ Maruška se Štěpánem se převlékli, nasnídali a šli ven stavět sněhuláka. Když sněhuláka postavili, Štěpánovi byla zima, a tak se šel ohřát domů. Venku bylo krásně. Všude bylo bílo a malé vločky padaly Marušce na čepici. Marušku to venku samotnou nebavilo a taky chtěla jít domů. Na rozloučenou řekla sněhulákovi: ,, Na shledanou pane sněhuláku .“ Ale poté se hned otočila, protože uslyšela :,, Ahoj.“ Maruška se lekla. Uviděla, jak sněhulák skáče po dvoře.,, Ahoj,“ odpověděla Maruška a zeptala se:,, Kdo jsi a kde je náš sněhulák Vločka?“ ,,To jsem já sněhulák Vločka." Maruška rychle utíkala pro Štěpána domů. Sněhulák vykřikl : ,, Stůj! To, že žiju, nemusí nikdo vědět!“ Maruška se otočila a šla zpět ke sněhulákovi.,, Opravdu jsi živý, nezdá se mi to jenom?“ ,,Ne, nezdá.“ V ten moment, kdy to sněhulák dopověděl, vyšel ven Štěpán se dvěma šálky horkého kakaa. A zeptal se: ,, S kým si tady Maruško povídáš?“,, S nikým, to se ti jenom zdálo!“ V tu chvíli Štěpán zakopl o kámen a kakao se mu vylilo na sněhuláka. ,, Co jsi to udělal Štěpáne, vždyť se sněhulák roztopí!“ Maruška s pláčem sledovala tajícího sněhuláka, ze kterého nakonec zůstala jenom malá hromádka sněhu. A tak se smutná vrátila do domu.

Její smutek se ztratil na Štědrý den, kdy Maruška dostala psa, kterému dala jméno Rocky a na příhodu se sněhulákem brzy zapomněla.

Autorky: Beáta Benková a Vendula Vaculová, 4. třída

 

vanoce05

 

Martin na bílém koni

Martine na bílém koni,
vznes už vločky z nebe.
Ať dětem v uších zvoní,
budou mít radost z tebe!

Martine na bílém koni,
byl jsi tu krátce loni.
Ať děti staví sněhuláky,
a dlouhé jsou tvé zimní radovánky.

Autor: František Vacula 4. ročník

 

zima

 

Napsali a namalovali žáci 4. ročníku v PNP s Mirkou Zimčíkovou.

 

skolni casopisskolni casopis2017 krajskolni casopis2016 kraj

logo skoly snapisem© 2018 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: Jana Buryanová, e-mail: papjerky@gmail.com

www.skolybrezova.eu