logo svetle modre

 

 

X. ročník  2018/2019

1. číslo vychází 23. října 

TUTORIAL: Jak vytvořit popovou "hudbu"

Náš IV spolužák 8. ročníku Timo Čárský nám napsal: 

"Dobrý deň, pokúsil som sa napísať príspevok v češtině. Je to ironicky myslený návod."


Nepotřebujeme na to vůbec žádný talent!

K tomu, abychom napsali text popové písně, stačí vypsat náhodná slova jako například láska, život, srdce, slzy, úsměv atd. Jakmile je jich dost, nějak je zakomponujeme do věty. Naše písnička nemusí dávat smysl, postačí otravná repetitivní slova, která se pak lidem zaseknou v hlavě tak, že se jich nebudou moct zbavit.

Pak to nazpíváme. No, zpívat vlastně vůbec nemusíme, stačí natočit, jak čteme text naší písničky, všechno ostatní za nás stejně udělá počítač. Použijeme nějaký software na dělání hudby, kupříkladu FL Studio. Přetáhneme tam soubor s naším "zpěvem", dáme tam autotune, a hned je z nás další Justin Bieber. Případně se jěště pohrajeme s jinými efekty anebo použijeme předdělaný beat ze softwaru.

Můžeme k tomu taky natočit nějaké trapné video. Pak ho jen nahrajeme na YouTube a všichni o nás budou mluvit, jak veliký máme talent. Někteří nás dokonce budou srovnávat s kapelami, které do toho dávají námahu a dělají kvalitní hudbu (např. Slayer, Slipknot, Megadeth atd.).

Timo Čárský

 

skolni casopisskolni casopis2017 krajskolni casopis2016 kraj

logo skoly snapisem© 2018 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: Jana Buryanová, e-mail: papjerky@gmail.com

www.skolybrezova.eu