logo svetle modre

 

 

X. ročník  2018/2019

1. číslo vychází 23. října 

Jak trávím předvánoční čas

Když se řeknou Vánoce, mnoha lidem se vybaví slova jako cukroví, dárky, koledy, ale mně se vybaví jiná věc, a to předvánoční úklid.

Ten krásný den, při kterém na vás vaše matka tím medovým hlasem řve, že už je 8 hodin a že ten prach se sám neutře. Vstanu a řeknu si: „Už je to tady zas.“ Vrhnu se tedy na úklid, přičemž si v hlavě stále opakuji větu: „Uděláš to a celý rok máš klid.“ Nejradši ze všeho mám vysávání a vytírání, při kterém myslím na to, že stejně tudy poneseme stromek a že to zase budu muset dělat znovu. Pozitivní věcí na úklidu je to, že najdete alespoň věci, které jste hledali celý rok. Po úklidu nastává zdobení domu, při kterém se snažíme podtrhnout heslo: „V jednoduchosti je krása.“ Proto uplatníme techniku čím víc světla, tím je to lepší. U nás by měl být svítící sněhulák na okně dostačujícím. Když už máte všechno uklizené a dozdobené, můžete si jít v klidu lehnout, protože už bude večer. Ale můžete si říct, že máte zase rok klid.

Jakub Jurásek, 9. ročník

 

skolni casopisskolni casopis2017 krajskolni casopis2016 kraj

logo skoly snapisem© 2018 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: Jana Buryanová, e-mail: papjerky@gmail.com

www.skolybrezova.eu