květen 2018

Rozkvetlé

 

Barevný trávník

Nikdy jsem nepochopil, proč každý, kdo má trávník, tak vytrvale bojuje s pampeliškou, jetelem nebo sedmikráskou.

Pro většinu lidí je to zkrátka plevel, který nepatří na dokonale zelený "koberec" z trávy. V lepším případě ho vyrýpnou i s kořeny, v horším používají herbicidy - chemické látky, které zasáhnutou rostlinu zlikvidují.

pampeliska

 V naší velké zahradě není žádný anglický trávník. Je to spíš louka, ale mně se to tak líbí. Žije v ní spousta hmyzu, ale i ještěrky a ježci. Dvakrát jsem narazil dokonce i na užovku. Všichni se u nás uživí a my pak nemusíme řešit např. plže v zelenině, protože to za nás udělá jejich přirozený nepřítel. Skoro každý "plevel" je léčivý a v lékárně se prodává jako čaj. Když máte v trávníku tolik bylin, stačí si je natrhat a vysušit. Anebo udělat čaj z čerstvých rostlin. Z pampelišky se dá udělat i med, z měsíčku různé masti. Já nic z toho nedělám, ale hrozně rád chodím po zahradě a fotím. Anglický trávník mi moc fotogenický nepřipadá, ale to už je věc názoru :)

sedmikrasky

- Timo Čársky, IV žák 8. ročníku

 

skolni casopisskolni casopis2017 krajskolni casopis2016 kraj

logo skoly snapisem© 2018 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: MgA. Andrej Ševčík, e-mail: papjerky@gmail.com

www.skolybrezova.eu