listopad/prosinec 2016

 

Život v budoucnosti

 

Svět se zrychluje, lidé si ve všech oblastech snaží zjednodušit práci. Sms a příspěvky na sociálních sítích jich učí vyjadřovat se stručně, a proto se možná v budoucnosti dočkáme podobných příběhů...

Někdy okolo roku 2040 budeme žít trochu jiný život než nyní, klimatická změna jej nějakým způsobem ovlivní. Dotkne se to našeho života v různých oblastech a my se budeme muset přizpůsobit, změnit své chování. Žáci devátého ročníku se zapojili do soutěže CO2 liga. 1. kolo nese název Klimatická změna a uvede nás hlouběji do tohoto dnes tak závažného tématu. V CO2 lize si žáci vyzkoušeli již nyní, jak se nám (asi) bude žít v roce 2040. Co bude jinak, na co se máme připravit a co můžeme udělat, abychom následky zmírnili? Žáci popřemýšleli, jak se omezení spotřeby vody, letní sucha a vedra, extrémní jevy počasí, změny v zemědělství či bydlení a jiné dopady dotknou různých osob. Zde jsou některé jejich práce.

 

skolni casopisskolni casopis2017 krajskolni casopis2016 kraj

logo skoly snapisem© 2018 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: MgA. Andrej Ševčík, e-mail: papjerky@gmail.com

www.skolybrezova.eu